flag Судова влада України
Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Надсилання процесуальних документів учасникам судового процесу в електронному вигляді

Станом на сьогодні надсилання процесуальних документів учасникам судового процесу в електронному вигляді здійснюється у відповідності до Тимчасового регламенту надсилання судом електронних документів учасникам судового процесу, кримінального провадження, затвердженого Наказом Державної судової адміністрації України від 07 листопада 2016 року № 227.

Тимчасовий регламент визначає порядок надсилання процесуальних документів в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді відповідно до процесуального законодавства.

Щоб долучитися до цієї послуги громадянинові - учаснику судового процесу необхідно здійснити кілька простих кроків, а саме зареєструватися в Системі, розміщеній на офіційному веб-порталі "Судова влада України" шляхом заповнення відповідної реєстраційної форми, тобто завести поштову скриньку електронного суду. Як це можна зробити дивіться у ПОКРОКОВІЙ ІНСТРУКЦІЇ.

У разі відповідності та повноти внесення інформації у шаблон форми реєстрації Системою автоматично генерується адреса електронної пошти користувача у форматі: ідентифікаційний код юридичної особи або ідентифікаційний номер платника податків – фізичної особи (у разі відсутності ідентифікаційного номеру – серія та номер паспорта громадянина) "@mail.gov.ua".

Після реєстрації в Системі і генерації адреси електронної пошти для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, паралельно з документами у паперовому вигляді відповідно до процесуального законодавства, слід подати до суду заявку, яку зручно роздрукувати із своєї ж поштової скриньки.

Після успішного виконання всіх вищеперелічених дій, судом автоматично будуть надсилатись електронні копії процесуального документа, скріплені електронним цифровим підписом судді (судді-доповідача, головуючого судді) електронною поштою на поштову скриньку учасника судового процесу паралельно з документами у паперовому вигляді.

Звертаємо увагу, що реєстрація та користування даним ресурсом здійснюється абсолютно безкоштовно.

 

Також нагадаємо, що згідно із положеннями статті 6 ГПК України в новій редакції, що набрала чинності 15 грудня 2017 року, у господарських судах функціонує Єдина інформаційно-телекомунікаційна система.

Разом з тим, відповідно до Прикінцевих та перехідних положень ГПК України Єдина інформаційно-телекомунікаційна система буде впроваджуватись в судах поступово та починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади оголошення про створення і забезпечення функціонування Єдиної інформаційно-телекомунікаційна системи.

Основною метою впровадження системи є покращення умов роботи працівників судів, а також забезпечення швидкого і зручного доступу громадян до інформації про рух судової справи, час і місце її розгляду, обміну процесуальними документами між судом та учасниками судового процесу із застосуванням електронного цифрового підпису і за прогнозами Державної судової адміністрації України Єдина система має запрацювати вже в  2019 році.