flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Вища рада правосуддя розпочала розгляд матеріалів щодо внесення подання Президентові України про призначення на посади суддів Верховного Суду.

07 вересня 2017, 11:51

Вища рада правосуддя розпочала розгляд матеріалів щодо внесення подання Президентові України про призначення на посади суддів Верховного Суду.

  14–25 вересня 2017 відбудуться засідання Вищої ради правосуддя, під час яких буде розглянуто матеріали щодо внесення подання Президентові України про призначення на посади суддів Касаційного господарського, Касаційного кримінального, Касаційного цивільного та Касаційного адміністративного судів у складі Верховного Суду.

   Вища рада правосуддя отримала від Вищої кваліфікаційної комісії суддів України рекомендації щодо призначення на посади суддів 120 переможців конкурсу до нового Верховного Суду.

   Відповідно до Конституції України, законів України «Про Вищу раду правосуддя» та «Про судоустрій і статус суддів» Вища рада правосуддя розглядає рекомендації та ухвалює рішення щодо внесення Президентові України подання про призначення судді на посаду.

 За результатами розгляду рекомендацій ВРП може ухвалити рішення про внесення подання Президентові України про призначення на посаду судді або про відмову у внесенні подання Президентові України про призначення на посаду судді.

  Рада може відмовити у внесенні Президентові України подання про призначення на посаду судді виключно з підстав порушення визначеного законом порядку призначення на посаду судді або наявності обґрунтованого сумніву щодо відповідності кандидата критерію доброчесності чи професійної етики або інших обставин, які можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади у зв’язку з таким призначенням.

  Призначення на посаду судді здійснюється Президентом України за поданням Вищої ради правосуддя.

 Перебіг засідань, на яких будуть розглядатися кандидатури на посади суддів Верховного Суду, транслюватиметься через Youtube-канал ВРП у режимі реального часу.