flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги сторін та їх представників

12 грудня 2017, 13:03

З 15 грудня 2017 року набувають чинності зміни до Господарського процесуального кодексу України.

 

Відповідно до п. 9 Перехідних положень ГПК України в новій редакції справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких порушено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Пунктами 11, 12 Перехідних положень передбачено, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не порушено на момент набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Заяви, які подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу і містять вимоги, що можуть бути розглянуті за правилами наказного провадження, за клопотанням позивача розглядаються за правилами наказного провадження, встановленими цією редакцією Кодексу, якщо їх судовий розгляд не розпочався за правилами позовного провадження.

 

Згідно зі статтею 12 частиною 1 оновленого процесуального Закону господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку:

1) наказного провадження;

2) позовного провадження (загального або спрощеного).

 

Відповідно до статті 171 позов пред’являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, при цьому позивач має право в позовній заяві заявити клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, якщо такий розгляд допускається цим Кодексом.

   

Статтею 147 частиною 1 ГПК України в новій редакції визначено, що особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, є судовий наказ. Згідно із частинами 2 та 4 вказаної статті особа, якій належить право вимоги, може звернутись до суду із заявою про видачу судового наказу; судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими законом для виконання судових рішень.

 

Окрім того, з метою своєчасного та належного інформування судом учасників у справі про виклик до суду, просимо, при зверненні до Господарського суду Вінницької області, в заявах, клопотаннях, скаргах, позовних заявах тощо вказувати найбільш повну контактну інформацію для зворотного зв’язку із зазначенням номерів стаціонарних та мобільних телефонів, офіційних адрес електронної пошти.