Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відповідно до частини 3 статті 7 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України.
Це, зокрема, стосується й безперешкодного доступу до приміщень судів маломобільних груп населення, громадян похилого віку та інших осіб, у яких можуть виникати труднощі із доступом до приміщення суду чи в отриманні відповідної послуги.
Господарським судом Вінницької області створюються та постійно удосконалюються умови доступу до приміщення суду та перебування в ньому маломобільних груп населення з метою забезпечення належного рівня захисту їх прав.
Наказом керівника апарату Господарського суду Вінницької області від 10 лютого 2017 року відповідальними особами за організацію доступу до правосуддя в Господарському суді Вінницької області маломобільних груп населення призначено спеціалістів Войціхову Лілію Володимирівну та Ульяненкову Таїсію Володимирівну.
З урахуванням потреб людей з обмеженими фізичними можливостями біля приміщення суду виділено та позначено відповідним знаком спеціальне місце для паркування транспортних засобів людей з інвалідністю, що розміщене максимально близько до входу у відповідності до вимог Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».
Вхід до приміщення обладнаний поручнями, стаціонарним пандусом з прямим спуском, максимально прийнятним кутом нахилу і кнопкою виклику з переговорним пристроєм, розташованою на відповідній для людини на візку висоті.
Майданчик перед входом в будівлю суду, зокрема і пандус, захищені від атмосферних опадів навісом. Двері до приміщення відкриваються у бік, протилежний від пандуса.
Покриття зовнішніх сходів, в тому числі і пандус, оснащене текстурною протиковзкою стрічкою. Сходинки одного прольоту мають однаковий розмір.
Двері в будівлю мають низькі пороги, а ручки зручної форми дозволяють легко схопити їх рукою та без зусиль відчинити двері. Двостулкова будова вхідних дверей забезпечує можливість людині на інвалідному візку проїхати крізь неї, не відчиняючи другу.
Внутрішні сходи першого поверху також обладнані стаціонарним пандусом з прямим спуском, а також текстурною протиковзкою стрічкою. Контрастна за кольором текстурна маркувальна полоса яскраво жовтого кольору, розміщена на початку і кінці пандуса та сходинок сповіщає людей з порушеннями зору про розташування пандуса, початок та закінчення сходів.
Безперешкодний доступ відвідувачів суду забезпечено до першого, третього та четвертого поверхів приміщення суду, де розташовані дві канцелярії, 9 залів судових засідань, кімната для ознайомлення з матеріалами справи, просторий гардероб та вбиральня.
Щоб допомогти відвідувачу зорієнтуватися в межах приміщення в суді використано систему орієнтирів.
Таблички з відповідною візуальною інформацією, що розташовані на прийнятній для маломобільних груп населення висоті (у т.ч. для інваліда на візку), спрямовують відвідувачів у потрібному напрямку.
Позначення вказівних та інформативних табличок першого, третього та четвертого поверхів дублюються шрифтом Брайля для людей з порушенням зору.
У безперешкодному доступі перебувають дві канцелярії суду, на першому та третьому поверхах, інформаційні стенди, що знаходяться на першому поверсі, а також зали судових засідань на третьому та четвертому поверхах.
Віконця канцелярій розташовані на відповідній висоті, що дозволяє комфортно отримати інформацію/послуги усім категоріям відвідувачів.
Евакуаційні плани, розташовані зокрема на першому, третьому та четвертому поверхах, візуально доступні з використанням мнемосхем.
Приміщення суду обладнане пасажирськими ліфтами, в тому рахунку пристосованими для використання інвалідами на візках.
В кабінах ліфтів передбачені спеціальні поручні, тактильні кнопки, контрастних до фону кольорів, тобто забезпечені всі технічні і нормативні вимоги для слабозрячих людей.
Холи, коридори і проходи у приміщеннях із загальним доступом широкі, вільні від фізичних та візуальних бар'єрів та дозволяють безперешкодне проходження двох інвалідних візків пліч-о-пліч. Ширина коридорів дає можливість людині в інвалідному візку рухатись через усі двері, розташовані вздовж коридорів.
По периметру холів третього та четвертого поверхів розташовані зручні дивани та столи зі стільцями, призначені для використання сторонами та їх представниками під час очікування та підготовки до засідання. Вказані предмети інтер'єру розташовані таким чином, що не створюю перешкод та не заважають вільному руху приміщеннями.
Всім вимогами, необхідним для користування людьми з обмеженими можливостями, відповідають зали судових засідань (третій та четвертий поверх) та кімната для ознайомлення з матеріалами справи, що знаходиться на четвертому поверсі.
На першому поверсі поруч із канцелярією знаходиться програмно-апаратний комплекс «Інформаційний кіоск», за допомогою якого можна отримати інформацію про рух та розгляд справи.
Інформаційний кіоск - це комп'ютеризований високотехнологічний пристрій з встановленим спеціальним програмним забезпеченням та сенсорним екраном, використання якого не потребує від користувача спеціальної підготовки і навичок роботи з комп'ютером. За допомогою даного комплексу здійснюється доступ до сайту Господарського суду Вінницької області офіційного веб-порталу Судової влади України, де можна самостійно отримати інформацію про стан розгляду справ, інформацію та банківські реквізити для сплати судових витрат при зверненні до Господарського суду Вінницької області, розміщення кабінетів та залів судових засідань в суді. Також Інформаційний кіоск надає можливість ознайомитися з повними текстами судових рішень, внесених до Єдиного державного реєстру судових рішень. Керування інформаційним кіоском здійснюється простим дотиком пальця до сенсорного екрана.
Окрім того, за наявності відповідного фінансування, найближчим часом планується облаштувати санвузли для осіб з обмеженими можливостями з адаптованими кабінками.